Amiga Gry

 
 
Amiga Gry
 
 
Gry na Amige
Mortal Kombat 1
 

Mortal Kombat 1

Mortal Kombat Amiga Mortal Kombat MK Amiga

Któż z nas, nie słyszałby o serii Mortal Kombat? Nawet jeśli nie z gier, to choćby i tworzonych na ich kanwie, kiczowatych filmów, które dziś wywołują raczej uśmiech politowania. Wszak wszystko zaczęło się od pewnego, organizowanego raz na 500 lat turnieju, gdzie stawką był tytuł najlepszego, śmiertelnego wojownika. Zwycięzcą zostaje jednak nie ten, który sprawniej pociąga za spust, lecz zwykł powalać swoim prawym prostym. Natomiast los przegranych ... cóż, ten zdołał przejść już do legendy, stając się swoistym znakiem rozpoznawczym kolejnych odsłon. Słynne już fatality jakie można wykonać na wpół przytomnym zawodniku, stało się powodem krucjaty wszelkich przeciwników tego formy wirtualnej rozrywki. W końcu wyrywanie żywcem serca nie mogło przejść bez echa.

W grze swą obecnością, zaszczyciła nas sama śmietanka - Johnny Cage, Kano, Sub-Zero, Sonya, Raiden, Liu Kang i Scorpion. W roli bossów mamy tu natomiast czterorękiego Goro, inicjatora widowiska, Shang Tsung’a, a także jego osobistego ochroniarza, Reptile’a

Sama rozgrywka to esencja klasycznych bijatyk lat 90’. Naprzeciw siebie dwoje zawodników i trzy rundy, by wykazać swą wyższość nad oponentem. Każdą z postaci, prócz uniwersalnych ciosów, cechuje szereg unikalnych zagrań. Skorpion potrafi więc wbić przeciwnikowi hak, zmniejszając dzielący dystans, za Sub-Zero posiadł dar zamiany w sopel lodu. Świetna jak na swoje czasy animacja, emitująca duży poziom hałasu, nadmierna brutalność, oraz widowiskowość rozgrywki, sprawiła, że Mortal Kombat stał się jedną z najbardziej upowszechnionych marek na rynku. Co prawda czasy jej świetności dawno przeminęły, ale fakt, iż wciąż wydawane są nowe tytułu z tej serii, zasługuje na najwyższy szacunek.

Recenzja - MatioK

 
Gry na Amige
 
.